Положення про проведення турнірів Асоціації аматорского баскетболу України

ГЛАВА Ι.  ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ

  1. Мета та завдання.
  1. Метою змагань є розвиток баскетболу та підняття масовості занять баскетболом серед успішних організацій та аматорів м. Києва та Київської області.
  2. Розвиток та популяризація баскетболу.
  3. Залучення найбільшої кількості учасників.
  4. Пропаганда здорового способу життя.

 

  1. Керівництво  проведення турнірів «Асоціації аматорского баскетболу України».
  1. Організатором турніру є «Асоціація аматорського баскетболу України» при підтримці Федерації Баскетболу Київа
  2. Керівництво, контроль та прийняття рішень здійснює Оргкомітет «Асоціація аматорського баскетболу України» 
  3. Призначення арбітрів на матчі чемпіонату здійснюється головним суддею турнірів, якого призначує федерація баскетболу міста Києва
  4. Змагання проводяться за принципом «Чесної гри», згідно календаря змагань, який визначений Організаторами турніру.
  5. Усі питання, які непередбачені цим регламентом, регулюються Оргкомітетом.
  6.  Безпосередне проведення змагань покладається на голову Асоціації аматорскького баскетболу України та організаційний комітет турніру .

 

  1. Учасники турнірів «Асоціації аматорського баскетболу України» .
  1. Учасниками турніру є команди — представники підприємств різних форм власності м. Києва та Київської області, а також аматорські команди, що подали заявку на участь у турнірі.
  2. Вік гравців необмежений, але не молодше 18 років. Розглядаються окремі випадки. В разі, якщо в команди є гравець, молодший 18 років – потрібно подати наступні документи:
    • заяву у довільній формі від батьків про згоду на участь,
    • ксерокопію першої сторінки одного з батьків,
    • ксерокопію першої сторінки паспорту гравця.  
  3. Для участі у турнірах кожна команда має сплатити обов’язковий грошовий внесок. Розмір внеску та строки оплати повідомляє організаційний комітет не менш ніж за два тижня до початку  турніру.

 

  1. Заявка на участь у турнірах.
  1. Кожна команда має право заявити 15 гравців + представники команди.
  2. Один гравець має право одночасно виступати лише за одну команду і не повинен бути гравцем наступних ліг:
  • Супер ліга України з баскетболу,
  • Перша, друга ліга баскетболу України,
  • Вища ліга з баскетболу України.

               *Окрім Битви Титанів

Гравець має право переходити з однієї команди в іншу на протязі турніру, але у встановлені терміни до заявки. 

  1. Заявочний лист має бути повністю заповнений і завірений печаткою організації, а також повинен бути підписаний представником команди, який є відповідальним за фізичний стан гравців. За медичний допуск до участі у змаганнях під час турніру відповідають представники команд, які підписали заявочний лист.
  2. На протязі турніру, команда може до заявити\відзаявити гравців, але не пізніше  встановленого терміну. 
  3. За два тижні до початку змагань, представники команд повинні подати Організаторам наступні документи:
  • заповнену заявку з усіма необхідними підписами та печатками,
  • інформацію про компанію (засновники, загальна інформація про компанію, напрямки діяльності, контакти, сайт, інформація про команду, тощо) векторний логотип компанії (Corel Draw).
  • заповнену в усіх полях додаткову анкету (якщо така додається Організаторами).
  1. Згідно заявочних листів, гравцеві засвідчується його участь у команді. 
  2. Якщо виявляються порушення регламенту щодо заявки гравців, Організатори мають право позбавити участі у турнірі такого гравця, а до команди порушника застосувати штрафні санкції у вигляді очок або в гіршому випадку – дискваліфікацією команди.
  3. Ігри турнірів проводяться згідно схеми розіграшу, затвердженої Оргкомітетом змагань або на зібранні капітанів і проводяться за затвердженим графіком змагань (день, місяць, рік).
  4. Жеребкування відбувається за один-два тижні до початку змагань, де повинні бути присутні представники усіх команд – учасниць.
  5.  У фінальному етапі змаганнь (плей-офф) мають право приймати гравці, які провели за команду не менш ніж 50% ігор у попередніх етапах, окрім випадків коли є довідка:
  • травма
  • операція
  • короновірус

  1. Перехід гравців.

 Перехід гравця з однієї команди до іншої дозволяється за дотримання наступних умов:

  • За домовленостю двох команд та організаторів,
  • До початку другого етапу змаганнь,
  • Відсутность попередніх переходів даного гравця з однієї команди в іншу в турнірі.
  1. Місце проведення турнірів «Асоціації аматорського баскетболу України».

Місце, дату та час проведення визначают на зібранні представників команд або на жеребкуванні турніру.

  1. Вимоги до команд перед початком матчу та після закінчення.
  1. Перед початком гри Організатори самостійно (або в присутності представників команд) заповнює протокол гри. Також Організатор повинен перевірити кожного гравця команди по заявочному листу команди. Гравець, якого не має у заявочному листі, не може приймати участь у грі. За підставних гравців, команді зараховується поразка 0-20 або -/+. Якщо такі порушення повторюються, Організатор має право зняти команду зі змагань.
  2. Організатори, головний арбітр та представники команд до початку матчу повинні вирішити питання кольору форми. В разі співпадання кольорів, форму змінює команда – господар. Також кожна команда має можливість взяти три тайм-аут на протязі гри. За перемогу команда отримує 2 очки, за поразку – 1. В разі нічиї додатково грають період по 5 хв. Під час гри кількість замін – необмежена.
  3. Кількість гравців у протоколі матчу в одній команді – не менше 5 чоловік, якщо менше, команді зараховується поразка з рахунком 0-20, але не більше 12 чоловік на гру.
  4. Команда може запізнитись на гру не більше ніж на 10 хвилин, в іншому разі зараховується поразка з рахунком 0-20. В разі повторної неявки команди на гру, Організатори мають право зняти команду з участі у турнірі. Якщо команда, яку зняли зі змагань по будь-яким причинам зіграла менше половини ігор  – результати анулюються, а якщо більше половини – зараховуються поразки в матчах, що залишились. Внесок за участь у турнирі не повертається. 
  5. Попередження гравців у грі – це усне попередження або вилучення. Попередження у грі дає арбітр змагань і висувати протести щодо попереджень на протязі матчу – заборонено. Можна подати протест у встановленому порядку. Основні причини отримання попереджень це: дивись правила з баскетболу. Вилучення з площадки це: навмисна грубість, яка може призвести до травми, образи та нецензурні вислови, кидання будь-яких предметів або плівки як у суперників так і інших присутніх осіб на матчі, провокація бійки або бійка, тощо. В залежності від порушення, арбітр призначає покарання. В окремих випадках, дії гравця виносяться на зібрання Оргкомітету, і рішення про кількість дискваліфікованих матчів приймається на зібранні. Також питання дискваліфікації може розглядатись на Зібранні капітанів. 
  6. Якщо гру було припинено з вини команди, цій команді зараховується поразка з рахунком 0-20, якщо рахунок на момент зупинки був більшим – фактичний рахунок. Якщо гру зупинено з вини двох команд – поразки обом командам.
  7. Якщо гра не відбулась із-за форс – мажорних обставин, право прийняття рішення щодо зміни дати гри належить Організаторам.
  8. Право переносити ігри має Оргкомітет . Якщо команда хоче перенести гру, вона повинна повідомити Організаторів мінімум за 5 днів до початку гри.
  9. Представники команд, гравці, а також вболівальники команд зобов’язані виконувати всі вимоги Правил гри та даного Регламенту, виявляючи при цьому високу дисципліну, повагу до суперників та глядачів.
  10.  Якщо гра по технічним причинам зіграна менш ніж 50% ,то гру може бути переїграно у зручний час та любим складок заявлених гравців команди. Коли гра зіграна більше 50% ,то гру доігрують до кінця основного часу у зручний час та попереднім складом команд, які починали гру та не змогли її закінчити в зв’язку з технічних причин.

 

  1. Штрафи арбітрів та гравців.
  2. Порушення, за які можуть бути покарані арбітри:
  • неготовність до гри або неявка на гру,
  • фальсифікація даних в протоколі гри,
  • змова з метою фальсифікації кінцевого результату,
  • інші.

За такі порушення, Організатори ліги мають право відлучити арбітра від обслуговування матчів на певний термін, а також дискваліфікувати до кінця турніру.

  1. Згідно даного положення фінансовому покаранню підлягають гравці:
  • гравець, тренер, що отримав технічний фол – 200 грн (кожний наступний +100 грн)
  • технічний фол лавці запасних – 300 грн (кожний наступний +100 грн)
  • гравець, тренер, що отримав дискваліфікуючий фол – 200 грн,
  • команда, що не прибула на гру без попередження – 500 грн (наступний –дискваліфікація команди) ,
    3. Якщо гравець здійснює два неспортивних фоли протягом однієї гри, він отримує дискваліфікацію до кінця матчу. Протягом трьох діб після закінчення гри суддівський комітет оголошує рішення з приводу пропуску даним гравцем наступного матчу. Якщо хоча б один з двох неспортивних фолів загрожував здоров’ю суперника, гравець має пропустити одну гру.

 Дисциплинарні санкції:

  1. за перший дискваліфікаційний фол гравця аба тренера – пропуск наступної гри, за другий –пропуск трьох ігор, за третий –дискваліфікація до конця змаганнь. 

Кожний дискваліфікаційний фол буде розглянут на засіданні Оргкомітета, и в залежності від тяжкості будуть прийматися діскваліфікаційні дії у каждому конкретному випадку.
Команда несет відповідальність за поведінку своїх вболювальників. У випадку хамської поведінки останніх, яка має загрозу перейти у заворушення на трибуні, на команду може бути накладений штраф.

  1. за нецензурну лайку в адресу інспектора, судів, офіційних особ, глядачів, гравців, умисний удар рукою або ногою, плювок — дисквалификация от 2 игр до окончания соревнований;
  2. за спробу застосування физичної сили к суддям, інспекторам, офіційним особам — дисквалификация до конца турниру, а за повторне из Лиги.

P.S.  Ответственность за команду и болельщиков несет официальный представитель команды.

Протести.

Якщо є відповідні підстави, представники команд зобов’язані негайно після гри попередити арбітра та Організаторів ліги про подання протесту. Обґрунтований протест має бути завірений підписом представника команди і на протязі 15 хвилин та  переданий Організаторам змагань. Залогова сума протесту складає 500 гривень та повертається команді у випадку, якщо суддівський комітет протягом трьох діб схвалює протест та визнає помилку арбітра як таку, що вплинула на результат матчу. У противному випадку залогова сума не повертається.

1.Протести розглядаються Організаторами ліги в присутності головного арбітру або на зібранні капітанів. Остаточне рішення щодо будь – якого інциденту приймають Організатори ліги. В разі якщо питання потребує голосування – рішення приймається виключно на зібранні капітанів. 

  1. Не приймаються до розгляду протести, які були подані несвоєчасно, або з приводу наступних питань:
    • призначення або не призначення будь –яких штрафних ударів, фолів,
    • визначення виходу м’яча за лінії поля або введення його в гру.
    • зараховані чи не зараховані  голи,
    • попередження гравців 
  1. Система проведення змагань.

Система проведення змаганнь та строкитурніру, узгоджується на жеребкуванні кожного турніру окремо та регламентується відповідно (Дивись регламент турніру)

  1. Правила гри.

Всі ігри турнірів «Ассоціації аматорскького баскетболу України» проводяться відповідно до «Офіційних Правил ФІБА».

  1. Нагородження.
  2. Команди та гравці, яки посіли1-3 місця нагороджуються кубками та медалями, а також  призами від партнерів.
  3. Нагородженню також підлягають 5 найкращих гравців турніру.